Slider
O nas

     W 1926 roku powstała idea budowy stadionu. Rok później wyłoniono grupę inicjatywną budowy stadionu, na czele której stanął Mieczysław Święcicki. Jeszcze w tym samym roku opracowano projekt i ruszyły pierwsze prace. Dzięki społecznemu zaangażowaniu i ofiarności mieszkańców Gostynina oraz przychylności władz miasta latem 1928 roku ukończono pierwszy etap jego budowy i mogły odbyć się pierwsze zawody sportowe. W kolejnym roku wybudowano trybunę, która posiadała 400 miejsc. Obiekt przyjął nazwę „Stadion im. Marszałka Józefa Piłsudskiego” .
     W 1933 roku obiekt gościł Janusza Kusocińskiego - mistrza olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 000 m.
     W 1935 roku na stadionie miejskim zorganizowano przygotowania reprezentacji Polski na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Berlinie.
     W 1965 roku na bazie stadionu powstał Powiatowy Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku. Po dziesięciu latach zmieniono jego nazwę na Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku, a w 1977 roku na Ośrodek Sportu i Rekreacji.
     28 kwietnia 1979 roku nadano stadionowi imię Janusza Kusocińskiego.
     W 2021 roku na stadionie obok płyty głównej, powstało nowe pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchnią syntetyczną wraz oświetleniem oraz zapleczem sanitarno - szatniowym.
     Baza obiektów MOSiR pozwala na organizację obozów, kolonii, półkolonii i zgrupowań.
     Na terenie naszego obiektu znajdują się dwa pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę nożną – jedno z nawierzchnią trawiastą, a także boisko z nawierzchnią syntetyczną i sztucznym oświetleniem o wartości 500 LUX, umożliwiające grę o każdej porze roku.
     Posiadamy również halę sportową z boiskami do gier zespołowych oraz pływalnię miejską z saunami. Dysponujemy kortami do tenisa ziemnego o nawierzchni ceglastej oraz jednym kortem z nawierzchnią poliuretanową.
     Na terenie naszego obiektu znajduje się baza noclegowa dla 40 osób w pokojach 1,2,3,4,5 oraz 6 osobowych z łazienkami, TV oraz internetem bezprzewodowym WIFI .
     Miasto Gostynin położone jest w centralnej Polsce, w odległości 120 km od Warszawy i około 90 km od Łodzi.

Image